Archiwum wiadomości - SP nr 1 w Rykach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum wiadomości

Szkoła Sportowych Talentów
Nasza szkoła bierze udział w konkursie "Szkoła Sportowych Talentów". Zaprezentowany poniżej film to jedno z zadań, wykonane w ramach konkursu.
Bezpośredni link do YouTube: https://youtu.be/aX-ocGoTDBo
Nasza placówka zdobyła odznakę:
„Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.
Grupa uczniów z klasy II a gimnazjum pod opieką p.Ewy Piątek wzięła udział w ogólnopolskim konkursie na projekt edukacyjny "Projekt z klasą". Uczniowie zgłosili do konkursu projekt "Na straży pamięci", jego rezultatem będzie film paradokumentalny o tajnym nauczaniu. Członkowie grupy projektowej to: Kamila Gos, Julia Grabek, Natalia Jankowska, Kamila Szczygielska, Katarzyna Szymańska, Klaudia Wojdat. Nauczyciel wspierajacy projekt: p. Hanna Cieślik.
Ta odznaka oznacza, że szkoła:
  • podchodzi do edukacji sposób nowoczesny,
  • jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
  • tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
  • poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),
  • jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.
Ogromny sukces DZTL "Ryki"
W dniu 10 czerwca 2017 roku odbył się XVII Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego we Włodawie. Przegląd ten organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury we Włodawie nieprzerwanie od roku 1996. Doceniając rangę i znaczenie imprezy, stały patronat nad Przeglądem objął Marszałek Województwa Lubelskiego i Lubelski Kurator Oświaty a także Starosta Włodawski i Burmistrz Miasta Włodawy. Celem przeglądu była prezentacja i upowszechnianie dorobku artystycznego zespołów dziecięcych i młodzieżowych, ochrona tradycji regionu, promowanie twórczości muzycznej i tanecznej oraz wymiana doświadczeń pomiędzy zespołami. W przeglądzie udział wzięło 32 grupy tańca ludowego z Lubelszczyzny czyli ok. 460 tancerzy, muzyków i instruktorów.
Wśród olbrzymiej konkurencji, w II i III kategorii wiekowej zaprezentowały się dwie grupy Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego „RYKI”. Grupa I zatańczyła wiązankę tańców górali żywieckich oraz tańce lubelskie zdobywając III miejsce w województwie, zaś grupa I zaprezentowała tańce łowickie i krakowiaka stając na najwyższym stopniu podium czyli zdobywając I miejsce w województwie. (Fotorelacja)
Koncert "Najlepsi z najlepszych"
Koncert odbył w niedzielę 11.06.2017r. się w ramach podsumowania roku kulturalno-oświatowego Miejsko Gminnego Centrum Kultury w Rykach.
W gronie laureatów i wyróżnionych znalazło się wielu uczniów z naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.
Koncert karnawałowy
7.02.2017 r. Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego "Ryki" koncertował w sali gimnastycznej ZSO nr 1. Wystąpiły wszystkie grupy tancerzy, towarzyszył im chór i kapela. Członkowie zespołu zaprezentowali się w znanym i nowm repertuarze. Babcie, dziadkowie i rodzice zaproszeni na uroczystość mogli podziwiać m.in. poloneza w strojach szlacheckich i tańce beskidzkie. Serdeczne podziękowania dla młodych artystów i opiekunów zespołu: p. M. Franczak, p. K. Piątka za wyjątkowe wrażenia artystyczne.
Mamy powody do dumy.
Dzięki wysiłkom nauczycieli wychowania fizycznego oraz uczniów, nasza szkoła otrzymała kolejny bardzo wartościowy certyfikat Szkoły Odkrywców Sportowych Talentów.
Dzień Bezpiecznego Internetu.
Po raz kolejny nasz szkoła włączyła się aktywnie w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. DBI obchodziliśmy pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Szczegóły na stronie https://sites.google.com/a/zso1ryki.pl/wcyfrowymswiecie/.
Rodzicom polecamy ciekawe materiały publikowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę: http://fdds.pl/baza_wiedzy/bezpieczenstwo-dziecka-sieci/
ZAPRASZAMY RODZICÓW uczniów do zapoznania się z materiałami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie opracowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK w ramach kampanii społecznej „Chroń dziecko w sieci”. Kampania ma na celu przestrzec rodziców przed konsekwencjami kontaktów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ze szkodliwymi treściami w Internecie i wskazać im, jak ograniczyć ryzyko takich kontaktów.
http://www.dzieckowsieci.pl
Konkura "Liczby ukryte w przyrodzie"
Zapraszamy uczniów gimnazjum do udziału w konkursie interdyscyplinarnym "Liczby ukryte w przyrodzie"Konkurs trwa od listopada do marca i obejmuje wiadomości i umiejętności z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. Rozwiązuj kolejne serie zadań! Odkrywaj związki świata przyrody i matematyki!  Zauważ, że dzięki liczbom, prawom, zależnościom matematycznym można poznawać i opisywać przyrodę. Szczegóły i regulamin są dostępne na stronie konkursu sites.google.com/a/zso1ryki.pl/liczby-ukryte-w-przyrodzie
Zapraszamy i życzymy powodzenia.
Tydzień kodowania w Polsce
Nasza szkoła bierze udział w Tygodniu Kodowania pod hasłem KLASA KODUJE.  Rozpocznij przygodę z kodowaniem i już dziś zacznij kodować w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowanie oraz Tygodnia Kodowania w Polsce. W ciągu całego tygodnia na lekcjach informatyki odbędą się rozgrywki, które wyłonią najlepszych koderów, a moż w przyszłości programistów.
Więcej informacji na temat Tygodnia Kodowania znajdziesz na stronach:
codeweek.org.pl
codeweek.eu
Opis naszego wydarzenia:
events.codeweek.eu/view/15020/klasa-koduje
Podsumowanie - na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=tcW4BzR_CuI
II Powiatowa Olimpiada Czytelnicza LEKTURY ? OK ! już za nami. (fotorelacja)
I etap pisemny odbył się 2.03.2017 r. w formie testu on-line przygotowanego przez organizatora. Do testu przystąpiło 68 uczniów klas III gimnazjum z 10 szkół powiatu ryckiego. Finał powiatowy odbył się 30.03.2017 r. w siedzibie organizatora, czyli w ZSO nr 1 w Rykach, do którego przystąpiło 35 uczniów  z następujących szkół: Gimnazjum nr 1 w Rykach, Gimnazjum nr 2 w Rykach, Gimnazjum nr 1 w Dęblinie, Gimnazjum w Sobieszynie, Gimnazjum w Kłoczewie, Gimnazjum w Czernicu, Gimnazjum w Goździe. 
W etapie ustnym uczniowie doszli do 23 rundy pytań wykazując ogromną wiedzę z zakresu znajomości 11 lektur szkolnych. Tytuł Laureata, dyplomy, podziękowania oraz nagrody książkowe otrzymały osoby, które udzieliły najwięcej poprawnych odpowiedzi:
I miejsce – Natalia Jankowska, Gimnazjum nr 1 w Rykach; 
II miejsce – Jan Pawłasek, Gimnazjum nr 1 w Dęblinie; 
III miejsce – Jakub Piątek, Gimnazjum nr 2 w Rykach
.
Pozostali uczestnicy otrzymali  podziękowania. Olimpiada została wyróżniona Patronatem Starosty Ryckiego, uzyskała również Honorowy Patronat Burmistrza Ryk oraz Honorowy Patronat Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rykach. Starosta Rycki p. Stanisław Jagiełło, Burmistrz Ryk p. Jarosław Żaczek oraz Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej p. Wojciech Niedziółka przekazali dla zwycięzców liczne nagrody książkowe. Cieszymy się z obecności przedstawicieli władz naszego miasta i powiatu, którzy osobiście wręczyli laureatom przepiękne powieści oraz album przybliżający historię ziem powiatu ryckiego.
Dziękujemy za udział w naszym przedsięwzięciu młodzieży, którą szczerze podziwiamy za wiedzę, opanowanie, odwagę stawienia się przed komisją, p. Ewie Pieńkosz, która uczestniczyła w pracach komisji, p. M. Kałasce za pomoc w przygotowaniu sali w dniu konkursu i p. M. Franczak za dokumentację fotograficzną naszego przedsięwzięcia.
Podziękowania kierujemy również dla nauczycieli przygotowujących uczniów do udziału olimpiadzie i promowanie wartości edukacji i kultury.
Młodzieży życzymy za słowami Pana Wojciecha Niedziółki: „aby przez czerpanie przyjemności z czytania rozszerzyli swoje horyzonty, stając się ludźmi coraz bardziej świadomymi, umiejącymi stawić czoła wyzwaniom współczesnego świata”.
/Organizatorzy: p. Wicedyrektor E Stonio, K. Flis, E. Piątek, E. Cieślak, A. Żaczek/  (fotorelacja)
Majówka z Jedynką zakończona. 
Było słonecznie i radośnie. Uczniowie naszej szkoły prezentowali się na scenie, a wokół szkoły na wszystkich czekało wiele atrakcji. Mamy nadzieję, że podobało się Państwu u nas. Dziękujemy uczniom, ich rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi. To dzięki wspólnemu zaangażowaniu mogliśmy spędzić razem miłe niedzielne popołudznie.
Więcej na: https://www.facebook.com/jedynka.ryki
Relacja w Magnes.tv: http://magnes.tv/portfolio-view/majowka-z-zso-nr-1/
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego