Archiwum wiadomości - ZSO nr 1 w Rykach

Szkoła Sportowych Talentów
Nasza szkoła bierze udział w konkursie "Szkoła Sportowych Talentów". Zaprezentowany poniżej film to jedno z zadań, wykonane w ramach konkursu.
Bezpośredni link do YouTube: https://youtu.be/aX-ocGoTDBo
Nasza placówka zdobyła odznakę:
„Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.
Grupa uczniów z klasy II a gimnazjum pod opieką p.Ewy Piątek wzięła udział w ogólnopolskim konkursie na projekt edukacyjny "Projekt z klasą". Uczniowie zgłosili do konkursu projekt "Na straży pamięci", jego rezultatem będzie film paradokumentalny o tajnym nauczaniu. Członkowie grupy projektowej to: Kamila Gos, Julia Grabek, Natalia Jankowska, Kamila Szczygielska, Katarzyna Szymańska, Klaudia Wojdat. Nauczyciel wspierajacy projekt: p. Hanna Cieślik.
Ta odznaka oznacza, że szkoła:
  • podchodzi do edukacji sposób nowoczesny,
  • jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
  • tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
  • poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),
  • jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.