Witamy na stronie Zespołu Szkół Ogólnokształcącyh nr 1 w Rykach.

Bez względu na to, czy jesteś uczniem czy rodzicem szukającym szkoły dla swojego dziecka, mamy nadzieję, że ta strona będzie przydatnym źródłem informacji o wszystkich aspektach życia naszej szkoły.

W skład zespołu wchodzi szkoła podstawowa (najstarsza w okolicy) oraz gimnazjum.

Znajdziesz tu aktualności, ciekawostki, informacje związane z życiem szkoły.

Zapraszamy do odwiedzania naszej witryny!

Życzenia na wakacje!

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy ZSO nr 1 w Rykach
Minął kolejny rok szkolny wypełniony wieloma ważnymi wydarzeniami.
To także był czas, w którym należało sprostać różnym wyzwaniom i trudnościom.
Nasza szkoła może poszczycić się licznymi sukcesami, za które serdecznie dziękujemy ich autorom:
Uczniom, Nauczycielom oraz Rodzicom. Gratulujemy sukcesów tych dużych i tych mniejszych.
Życzymy, by wakacje były czasem efektywnego wypoczynku,
byśmy wszyscy mogli nabrać sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.
Życzymy, aby nadchodzące wakacje były ciekawe, radosne, a przede wszystkim bezpieczne,
by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni.
                                                                                                                                             Dyrekcja szkoły

DZTL "Ryki" powtórnie w Hiszpanii

W dniach 21 - 28.06.2014r. Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego "Ryki" działający przy ZSO nr 1 w Rykach uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "ALEGRIA" w Hiszpanii. W festiwalu brało udział 31 zespołów m.in.: z Rosji, Ukrainy, Gruzji, Łotwy, Serbii, Słowacji, Turcji. Jedynym zespołem, który reprezentował Polskę, był DZTL "Ryki". Na festiwalu zespół prezentował folklor regionu lubelskiego, wielkopolskiego, krakowskiego oraz ziemi żywieckiej. Koncerty zespołu były przyjmowane z wielkim entuzjazmem. Przygotowana specjalnie na wyjazd piosenka "Viva Espanya" śpiewana po każdym koncercie była owacyjnie przyjmowana przez hiszpańską publiczność. W czasie pobytu dzieci korzystały z aktywnego wypoczynku na wybrzeżu Morza Śródziemnego, a także w hotelowym basenie. Dodatkową atrakcją pobytu była wycieczka do Barcelony, w trakcie której zwiedzały katedrę "Sagrada Familia", stadion FC Barcelona- Camp Nou, oceanarium oraz podziwiały "tańczące fontanny". W drodze powrotnej zespół zatrzymał się we Włoszech, gdzie odwiedził park rozrywki "Gardaland". Wyjazd do Hiszpanii z pewnością na długo zapisze się w pamięci uczestników. Pobyt w Calelli, piękna pogoda oraz atrakcje zrekompensowały długą i męczącą podróż. Dzieci z radością wróciły do Ryk, gdzie czekali na nie stęsknieni rodzice. Członkowie i opiekunowie zespołu serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wyjazdu, przede wszystkim Burmistrzowi Ryk, Dyrekcji szkoły oraz Zarządowi i rodzicom zrzeszonym w Towarzystwie "Tradycja". [Galeria].