Grecja 2009 - SP nr 1 w Rykach

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1
im. Mariana Osińskiego w Rykach
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach
Przejdź do treści
Przydatne linki:

Grecja 2009

DZTL "Ryki"
W dniach 24. 09 – 29. 09. 2009 Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego „RYKI” uczestniczył w Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Folklorystycznym „HANIOTI 2009” w Grecji. W festiwalu wzięło udział13 zespołów z różnych krajów, to jest 4 zespoły z Ukrainy, po 2 zespoły z Bułgarii oraz Węgier, po jednym z Polski, Serbii, Armenii, Mołdawii i Grecji. Zespoły prezentowały się w 3 koncertach festiwalowych przedstawiając swoje tańce narodowe, swoją kulturę i tradycje. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy i podarunki od organizatorów imprezy.
Występ naszego zespołu został nagrodzony gromkimi oklaskami publiczności. Także na organizatorach zrobił dobre wrażenie, gdyż zaproponowano nam wyjazd na kolejny festiwal, tym razem do Hiszpanii.
Prócz prezentacji festiwalowych zespoły uczestniczyły w rejsie po Morzu Egejskim i wycieczce na Górę Olimp. Tam mieliśmy okazję podziwiać widoki ze szczytu Olimpu, zobaczyć magnetyczne miejsce, jak również zwiedzić tradycyjną grecką wioskę.
Piękna słoneczna pogoda pozwoliła nam także cieszyć się urokami greckiego morza i plaży. Wieczór integracyjny dla zespołów pomógł w nawiązaniu wielu znajomości wśród uczestników. Gdy nadszedł czas pożegnań, popłynęło wiele łez. Pozostała nadzieja, że jeszcze spotkamy się na jakimś festiwalu.
Pobyt w Grecji zawsze pozostanie w naszych wspomnieniach. Jednak nie odbyłby się gdyby nie ogromna życzliwość wielu ludzi, którzy pomogli nam w realizacji wyjazdu. Najserdeczniejsze podziękowania składamy Panu Burmistrzowi Ryk, Starostwu Powiatowemu oraz wszystkim sponsorom, którzy pomogli nam zrealizować to wielkie przedsięwzięcie. Dzięki temu mogliśmy reprezentować nasz kraj, miasto i szkołę na festiwalu w Grecji.
© Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonał: Tomasz Bany tomasz.bany@zso1ryki.pl
Wróć do spisu treści