Wydarzenia 2017/2018 - PSP nr 1 w Rykach

Wydarzenia 2017/2018

3 marca Światowy Dzień Dzikiej Przyrody
"Przyszłość przyrody jest w naszych rękach"
Największe zagrożenia dla przyrody to utrata siedlisk, nadmierny wypas, rolnictwo i kłusownictwo. Ludzie są przyczyną tego zagrożenia, i to ludzie muszą znaleźć rozwiązanie, a obojętność, chciwość i ignorancja tylko go pogłębiają. 3 marca jest szansą dla nas wszystkich - bez względu na to, kim jesteśmy i gdzie jesteśmy.
Uczniowie klasy III A Wiktoria Stolarczyk, Alicja Chmielewska, Sara Piszcz, Kacper Jakubik i Dawid Filipek w różnorodny sposób zaprezentowali społeczności szkolnej piękno dzikiej przyrody.
Najmłodsi mieli możliwość obejrzenia filmu o dzikiej przyrodzie, mogli odpowiedzieć na pytania związane ze środowiskiem życia i funkcjonowaniem zwierząt. Starsi uczniowie wysłuchali informacji o zagrożeniach, niebezpieczeństwach, jakie stwarza ślepa gospodarka człowieka. Wszyscy podziwialiśmy gazetki o zwierzętach.
Światowy Dzień Kota
Dnia 28 lutego 2018 roku uczennice klasy III C gimnazjum przygotowały spotkanie dla klasy 1b szkoły podstawowej,
na temat obchodzonego 17 lutego Światowego Dnia Kota.
Przygotowana została również gazetka na ten temat.
Koty są niezwykle pięknymi zwierzętami, bez względu na rasę.
Uroda i zwinność ruchów, proporcjonalność budowy ciała, zaskakująca mimika, ciekawe spojrzenia, pewna tajemniczość sposobu bycia - wszystko to sprawia, że kot jest interesującym towarzyszem człowieka.
Uczniowie mieli możliwość wysłuchania informacji na temat anatomii i filozofii kotów, występujących ras, powszechnych zachowań i komunikacji między kotami.
Rozdane zostały im również kolorowanki, na których uwiecznili swoich pupili.
Najmłodszym bardzo podobało się spotkanie, mieli możliwość opowiedzenia o swoich czworonogach, a także usłyszenia ciekawostek, które z pewnością sprawią, że zaczną je postrzegać z zupełnie innej perspektywy.
Maja Krauze i Dominika Łukasik
Walentynki w naszej szkole.
To okazja do obdarowywania się drobnymi upominkami lub wysyłanie listów, kartek walentynkowych zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem).
Dekoracje z czerwonych serduszek i gazetki klasowe w pełni oddały romantyczny podniosły nastrój.
Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej brali udział w konkursie na najładniejsza walentynkę.
Oczywiście najbardziej oczekiwanym momentem tego dnia była poczta Walentynowa, która od kilku dni zbierała kartki walentynkowe i miała pełne ręce roboty przed dostarczeniem pod właściwy adres.
Wszystkim obdarowanym gratulujemy !!!
Walentynki szkolne przygotowali uczniowie klasy IIb gim.

Zabawa karnawałowa z ZSO nr1 w Rykach
25 stycznia 2018 roku odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas 1-7 szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. W sali gimnastycznej od wczesnych godzin popołudniowych zaczęli gromadzić się uczestnicy dyskoteki. Wszyscy obecni bawili się wspaniale przy różnorodnej muzyce. Każda klasa wytypowała ulubione przez siebie kawałki muzyczne, które oczywiście zostały dla niej zagrane. Dyskoteka przebiegała w bardzo miłej atmosferze, uczestnicy bawili się kulturalnie.
Najpiękniejszy ogród Lubelszczyzny przygotowany do zimy !!!
Listopad w ogrodzie to czas oczekiwania ogrodu na zimę. Mimo że kwitną jeszcze niektóre rośliny to deszczowe, chłodne dni podpowiadają, że to koniec jesieni.
Dzielenie i sadzenie bylin, sadzenie cebul, jesienne nawożenie, zabezpieczanie przed zimą przez kopczykowanie lub obsypywanie nasadów pędów zostało dawno wykonane.
 Uczniowie klasy 7c musieli osobiście sprawdzić jak wygląda najpiękniejszy ogród Lubelszczyzny późną jesienią.
 Wycieczka dydaktyczne do ogrodu, „Daglezja” państwa Małgorzaty i Artura Maj umożliwiła młodym botanikom spędzenie ostatnich dni pięknej jesieni w miejscu dającym spokój wytchnienie i odpoczynek.
Dziękujemy.
                               Katarzyna Tarka

Światowy Dzień Zwierząt
Dnia 04.10.2017r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt.
Gazetki okolicznościowe zawierały informację związane ze zwierzętami. Informacje dotyczyły zarówno zwierząt w naszych domach, jak i zwierząt hodowlanych, eksploatowanych w cyrkach i ZOO. Obchody Dnia Zwierząt mają na celu eliminację niewłaściwych zachowań człowieka i zwiększenie świadomości, że zwierzę to istota żywa.
Pamiętajmy, jak zginą zwierzęta, zagłada człowieka to kwestia czasu !!!
Katarzyna Tarka