Kształcenie na odległość - SP nr 1 w Rykach

Kształcenie na odległość

Nauczanie zdalne - bezpieczeństwo w sieci.
Zapewnienie bezpieczeństwa w sieci jest bardzo istotne. W ostatnim czasie znacząco wzrósł dostęp dzieci i młodzieży do Internetu. Niemal wszyscy młodzi ludzie korzystają z tego medium. Tym ważniejsza staje się kwestia zapewnienia im bezpieczeństwa oraz nauczenia ich jak bezpiecznie korzystać z Internetu (tutaj krótka broszurka).
Polecamy materiały zamieszczone na stronie:
W materiałach zamieszczonych tam znajdą Państwo wiele przydatnych i ciekawych informacji dotyczących zagrożeń związanych z niebezpiecznymi treściami dostępnymi w sieci oraz zachowaniami, w które mogą się zaangażować́ dzieci i młodzież. Dowiedzą się Państwo również w jaki sposób przeciwdziałać tym zagrożeniom.
Lekcje z internetu? Rusza gov.pl/zdalnelekcje.
Na stronie z linku poniżej można znaleźć propozycje dla uczniów ze wszystkich klas szkoły podstawowej, zgodne z podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania lub samodzielnie w domu.