Wydarzenia 2017/2018 - SP nr 1 w Rykach

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1
im. Mariana Osińskiego w Rykach
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach
Przejdź do treści
Przydatne linki:

Wydarzenia 2017/2018

Biblioteka
„Jak nie czytam, jak czytam” – III ogólnopolska akcja czytelnicza
8 czerwca 2018 r. klasy czwarte wzięły udział w III ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Miejscem docelowym był teren w parku przy MGBP w Rykach. Takie spotkanie stworzyło doskonałą okazję do wymiany uwag na temat przyniesionych publikacji. Każdy z ciekawością zerkał, co czyta kolega lub koleżanka.
O godz. 10.00, wspólnie z uczniami innych szkół, biliśmy rekord cichego czytania w jednym czasie. Wzięliśmy udział również w zabawach integracyjnych oraz wspólnym śpiewaniu przygotowanym przez Dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej, Pana Wojciecha Niedziółkę.
Podczas występu talentów wokalnych reprezentowały naszą szkołę 3 uczennice – Patrycja Zduniak, Maja Rzemiszewska, Martyna Wieczorek ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum – Karolina Zając.
Dobra książka, miła atmosfera i natura zrobiły swoje – pełni radości, umówiliśmy się już na kolejne spotkanie za rok!
Nasza szkoła otrzymała tytuł i Certyfikat „Zaczytana Szkoła”.
Od 1 marca 2017 do 30 listopada 2017r. braliśmy udział w ogólnopolskim konkursie, w którym zrealizowaliśmy 10 zadań czytelniczych.
Dziękuję wszystkim uczniom szkoły podstawowej oraz gimnazjum za wykonanie wielu prac konkursowych związanych z przeczytanymi książkami, dyrekcji oraz nauczycielom języka polskiego, języka angielskiego, niemieckiego, nauczycielom świetlicy, SU, rodzicom oraz innym osobom, którzy zaangażowały się w promowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie zamiłowania do książek.
Zadania wykonywane w ramach projektu „Zaczytana szkoła” przyczyniły się do wzrostu zainteresowania czytelnictwem, różnorodnymi publikacjami i biblioteką. Podjęto szereg działań, które wyzwoliły kreatywność dzieci i młodzieży. Z chęcią prezentowano efekty swoich prac w różnych źródłach prasowych i medialnych. Z pewnością udział w projekcie przyczynił się do wzrostu wiedzy uczniów, którzy podejmowali działania twórcze również w językach obcych.
Zrealizowano następujące przedsięwzięcia czytelnicze:
· Powiatowa Olimpiada Czytelnicza LEKTURY? OK! (E. Stonio, A. Żaczek, E. Piątek, K. Flis, E. Cieślak);
· Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” (M. Kałaska);
· Debata „Książka naszym przyjacielem” (A. Żaczek, K. Tarka);
· Noc bibliotek (prezentacja nowości, konkurs „Parada bohaterów literackich”, warsztaty plastyczne „Z książką na kolanach, czyli jak wykonać lapbook?” (A. Żaczek, K. Flis, U. Szewc, A. Janiszek, M.   Stępniak, M. Dybciak);
· Konkurs literacki „Moje zakończenie” (M. Kałaska);
· Konkurs plastyczno-literacki „Latająca kamienia” (E. Piątek);
· Wieczór literacki „Czytanie łączy pokolenia” (A. Żaczek, B. Kornas);
· Konkurs na recenzję ulubionej książki [w języku polskim, angielskim oraz niemieckim] (E. Piątek, K. Flis, M. Stępniak, A. Janiszek);
· Wycieczka „Zapoznanie uczniów z zawodem bibliotekarza, drukarza, pisarza i księgarza” (A. Żaczek, J. Miłosz);
· Spotkanie autorskie z pisarzem - p. Agatą Karpińską (A. Żaczek);
· Realizacja kampanii „Czytająca szkoła” [codzienne głośne czytanie] (wszyscy nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego 1-3, nauczyciele świetlicy i biblioteki, M. Stępniak).
                                                                                                                       Anna Żaczek - nauczyciel bibliotekarz
© Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonał: Tomasz Bany tomasz.bany@zso1ryki.pl
Wróć do spisu treści