Wydarzenia 2020/2021 - SP nr 1 w Rykach

Przydatne linki:

Wydarzenia 2020/2021

Karma oddana !!!
W szkole przeprowadzona została zbiórka karmy i innych produktów niezbędnych do utrzymania zwierząt w schronisku. Szkolne dary ,"pojechały" do ośrodka dla zwierząt w Puławach. W akcję włączyli się uczniowie całej szkoły. Duże zaangażowanie w zbiórkę włożyli najmłodsi uczniowie pod opieka pani Małgorzaty Kałaski. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym. (fotogaleria)
Samorząd Uczniowski.
Dbamy o zwierzęta.
Październik to miesiąc, w którym szczególną uwagę poświęcamy zwierzętom-istotom, które czują i ból i radość. Zaplanowaliśmy następujące działania:
- gazetki o zwierzętach,
- zbiórka karmy dla schroniska,
- konkurs fotograficzny pt.: ,,Zwierzęta naszych pól, łąk i lasów”.
Gazetki tematyczne ozdobiły nasze korytarze. Uczennica klasy VIIc Lena Jancz przedstawiła swoje prace - ilustracje zwierząt  wykonane ołówkiem. Uczniowie klas 1-3 pod opieką p. Małagorzaty Kałaski wykonali prace plastyczne przedstawiające różne gatunki zwierząt. Do akcji przyłączyła się również  pani Anna Żaczek nauczycielka biblioteki. Zorganizowała  wystawę książek o życiu, zwyczajach i potrzebach życiowych zwierząt.
Konkurs fotograficzny pt.: ,,Zwierzęta naszych pól, łąk i lasów”.
Został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt.: ,,Zwierzęta naszych pól, łąk i lasów”. Wpłynęło 10 prac z klas V i VI szkoły podstawowej. Przedstawione zwierzęta zostały podpatrzone przez młodych fotografów w ich naturalnym środowisku. Jury w składzie pani dyrektor Wioletta Kaczorek, pani Anna Jaworska i pani Bożena Wojdat nagrodziło następujące fotografie:
,,Kto mnie znajdzie” - autor Alicja Filipek,
,,Jeleń na tle zimy” - autor Zofia Majchrzak,
,,Sarenki na kolacji” - autor Alicja Grudka.
Gratulujemy wszystkim.
Dzień  Edukacji Narodowej
14 października to wielkie święto dla oświaty. W tym roku obchodziliśmy je skromnie. Były życzenia, część artystyczna w wykonaniu uczniów, piękna dekoracja i słodki upominek.
Atrakcją okazały się portrety nauczycieli, wykonane przez uczniów naszej szkoły.
Dzień Chłopaka w ,,Jedynce”.
30 września (środa), jak co roku, obchodziliśmy Dzień Chłopaka.
Oprócz tradycyjnych obchodów w klasach, SU złożył serdeczne życzenia naszym wszystkim małym mężczyznom i podarował słodki upominek. Na korytarzu została również zorganizowana gazetka, na której pojawiły się rady dla chłopaka z klasą oraz piękne życzenia dziewcząt z poszczególnych klas do męskiej części społeczności szkolnej.
Samorząd Uczniowski w ,,Jedynce" już działa !!!
18.09.2020r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w PSP nr 1 w Rykach. Oto wyniki:
przewodnicząca - Martyna Wieczorek kl. VIIc
wiceprzewodnicząca -Alicja Filipek kl. VIb
sekretarz - Zuzanna Sągała kl. VIb
skarbnik - Kacper Kopik kl. VIIc
członek- Klara Graczyk  kl. VIIa
Opiekun Samorządu Uczniowskiego: p. Bożena Wojdat
© Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonał: Tomasz Bany tomasz.bany@zso1ryki.pl